Medailonky kandidátů do SR a RK 2021

Kandidáti do Studentské rady:

1.  Jakub Gogela, 3. roč. Bc. Politologie

Na Filozofické fakultě studuji v 3. ročníku bakalářského studia politologii, kde se má pozornost soustředí hlavně na politickou filozofii a české politické dějiny 20. století. Kromě toho si s velkou radostí zapisuji předměty, které ideálně vůbec nesouvisí s mým oborem, jako třeba ty, které se týkají antických dějin či dějin Anglie v 11. století. Jsem členem dvou spolků spojených s fakultou, a to Politologického spolku Polis a Centra politických studií, ve kterých se podílím hlavně na pořádání různých debat a besed a v druhém zmíněném spolku také historických simulací. V poslední době věnuji svůj čas ještě vzniku studentského časopisu. Ve Studentské radě jsem zatím nebyl, ale chtěl bych to zkusit.

2.  Miloš Hrůza, 1. roč. Bc. Historie

Milé kamarádky, milí kamarádi,
rád bych vám představil svou maličkost (s velkým pupíkem a srdcem). Jmenuji se Miloš, pocházím z Třebíče a študuji první rok bakaláře historie. Rád se s lidmi bavím, na všechny způsoby. Budu vaším kontaktem číslo jedna, když budete něco potřebovat. Kdykoliv mě zastavte a pokecáme. Budu vaším pičem v knajpě. Co se týče houbbys a odborného zájmíku, mám rád sociální dějiny, Židy, poslouchám hudbu na gramci a plavu. Mám vás rád.

 

3.  Michaela Chodounská, 1 roč. Bc. Bohemistika a Obecná lingvistika

 

4.  Martina Krauzová, 4. roč. Bc. Archivnictví

 

5.  Kateřina Rusnoková, 1. roč. Bc. Srovnávací jazykověda a Řecká a latinská studia

 

6.  Kristián Šimek, 1. roč. Bc. Mongolistika

Studuji první ročník bakaláře mongolistiku.  Zajímám se o všechno mongolské, staré mapy, první světovou válku a deskové hry. Miluji demokracii, volby a využívání mých práv. Kandiduji a budu rád, když mi dáte svůj hlas. Díky.

 

 

 

 

7.  Mikuláš Valeš, 1. roč. Bc. Dějiny umění

 

 

Kandidáti do Revizní komise:

1.  Vlastimil Křišťan, absolvent NMgr. Světové dějiny

 

2.  Martin Lundák, 3. roč. Ph.D. České dějiny

Jmenuji se Martin Lundák, studuji 3. rokem doktorské studim českých dějin a jsem končící předseda Studentské rady. V SR jsem strávil poměrně dost let (ten poslední rok jako předseda již poněkud nedobrovolně kvůli pandemii) a v mnoha ohledech se stala nedílnou součástí mého života na Filozofické fakultě – poznal jsem díky ní spoustu super lidí a naučil se hodně nového.

Do revizní komise kandiduji z několika důvodů. Za prvé bych rád zachoval jistou kontinuitu v jinak velmi novém kolektivu a poskytoval rady a pomoc tam, kde to bude potřeba. Za druhé si myslím, že v revizní komisi je nutný jistý nadhled a znalost prostředí, což, doufám, mohu nabídnout. Zároveň do značné míry znám i administrativu, která bývá asi tím nejtěžším, co každá nová rada musí zvládnout. Za třetí bych rád dotáhl do konce některé resty, které mi ještě zůstaly, a na něž si myslím, že bude vhodná příležitost (např. tzv. manuály k různým agendám). Poslední důvod je osobnější, jde o akci, kterou považuji za „svou“ – reprezentační ples FF UK. Jako organizátor hned několika ročníků bych rád ještě dotáhl do konce ten poslední, který byl z důvodu covidu zrušen pouhé dva dny před konáním, a který doufám, že by snad v roce 2022 proběhnout mohl, přičemž bych tu akci rád svědomitě někomu předal.

Co se týče mého života mimo StRadu, ve svém současném studiu se zabývám tématem alkoholu za první světové války a obecně se věnuji především vojenským dějinám. Ve svém volném čase se pak věnuji například četbě (převážně fantasy a sci-fi literatury), PC a deskovým hrám, informačním technologiím a všeobecně se zajímám o aktuální domácí i světové dění.

 

3.  Zuzana Pospíšilová, bývalá studentka Historie-evropská studia

 

4.  Bronislav Poul, 1. roč. Bc. Dějiny umění

V nedávné minulosti jsem působil jako akademický senátor, baví mě sledovat politiku, lze říct že jsem byl zapojen do aktivismu (ohledně sociálních a lidských práv), a v tom budu i nadále pokračovat.

Bydlím v Poděbradech ač jsem se narodil a celý život působím v Praze, jsem fanoušek fotbalového týmu Bohemians. Sbírám mapy, knihy, staré tisky a obrazy což je můj hlavní koníček. Obdivuju Československou novou vlnu a vůbec kulturu 60. let u nás i ve světě… Na pivo chodím na šťastnou hodinu do Hany Bany ve Veleslavínově ulici.

Po takřka dvou letech utlumení studentského života je nutno obnovit nejen spolkové dění, ve studentské radě, kde jsem působil v předchozím studiu na fakultě. Mám tedy zkušenosti s provozem a činností studenského fondu. Jako revizní komisař se chci podílet na akcích spojených s fungováním univerzity. Jsem také člen Palachovské skupiny.

 

5.  Jakub Vozáb, absolvent NMgr. Etnologie-Studia nových médií

 

Do revizní komise kandiduji, jako dlouholetý člen Studentské rady (jednou jsem byl mistopředseda) a v poslední době jako revizní komisař. Troufám si říct že radu a fakultu znám od shora dolů a rád bych mé znalosti předal další radě. (Přes předpisy, procesní věci, různé typu akcí co SR pořádala až po tom jak se neztratit v Celetné 20). V poslední letech jsem tak nějak dělal vše a někteří z vás si mě můžou pamatovat jako organizátora letošního Fausta a „milou“ studijní referentu na začátku akce.

Mojí osobu lze nejlépe vystihnout originálním anglickým příslovím: „A jack of all trades is a master of none, but oftentimes better than a master of one“, tedy v čeština známé devatero řemesel, desátá bída, ale v angličtině lépe vystihující, tak trochu všeuměl. Na fakultně jsem studoval do září kdy jsem absoloval magistra Etnologie – Studia nových medií, takže zásadně v exilu (Jinonice (teď na Příkopě, Celetná). Když pracovně netrávím čas na „Palachovy“ kde se snažím vytvářet nové druhy rituálů a magie se SISem (čti prej jsem správce SISu), tak mě můžete najít všude možně a hlavně se vším možným.

Mezi mé záliby patří nejenom studium her, ale rád je i hraji. Jsem fanoušek všeho druhu a nepohrdnu ani dobrým LARPem, pro ty co nevědí, o co se jedná, použijte Google, nebo přijďte na moje konzultace. Kromě postu komisaře jsem taky členem spolku ANTRE (Spolek studentů antropologie a etnologie).

Úvod > Studentská rada > Medailonky členů > Medailonky kandidátů do SR a RK 2021