Medailonky členů

PŘEDSEDNICTVO:

Předseda: Jakub Gogela politologie (3. roč. Bc.)

Na filozofické fakultě studuji třetím rokem bakalářskou politologii, kde se má pozornost soustředí nejvíce na politickou filozofii a politickou historii. Pocházím z vesnice na pomezí Hané, Valašska a Lašska, a proto vás nepřekvapí můj moravský přízvuk, který se ale údajně postupně vytrácí. Mezi mé záliby patří knihy, klavír, italská kuchyně, anglický čaj, francouzské filmy a Monty Pythoni. Doma mám jezevčíka, bordel kolii a mourovatého kocoura. Mojí srdeční záležitostí jsou také studentské spolky – jsem hrdým členem politologického spolku Polis.

 

Místopředsedkyně: Michaela Chodounská český jazyk a literatura – obecná lingvistika (1. roč. Bc.)

Michaela ChodounskáStuduji na FF UK prvním rokem na bakaláře ve sdruženém studiu bohemistiku a obecnou lingvistiku. Ačkoliv takový výčet zní jako jazykově orientovaný, soustředím se především na literaturu a v neposlední řadě na grafický design, který jsem vystudovala. Do StRady mě dostala kromě souhry náhod i chuť poznávat lidi, zájem o dění na fakultě a fungování v pozici, kde se člověk může s ostatními podílet na věcech, co dokážou s vysokoškolským životem pomoct nebo ho zpestřit. Takže spíš než cokoliv jiného mým hlavním úkolem je propojovat; propojovat oblasti, které miluji, a propojovat lidi, kteří mě obklopují. Pokud mě tedy kdekoliv potkáš, neboj se mě oslovit ať už s jakoukoliv žádostí, připomínkou či jen potřebou si popovídat.

Tajemnice: Kateřina Žádníková český jazyk a literatura – norská studia (5. roč. Bc.)

Kateřina ŽádníkováStuduji na bakaláře ve sdruženém studiu český jazyk a literatura – norská studia. Zajímám se o cizí jazyky a neobejdu se bez hudby, čaje nějaké té povinné četby a dostatku pletací příze. V první polovině tohoto AR taky bez dřeva, sekyrky a slovníku rumunštiny, jelikož jsem na stáži v Banátu.

 

 

 

Hospodářka: Kateřina Rusnoková srovnávací jazykověda – řecká a latinská studia (1. roč. Bc.)

Studuju bakaláře sdruženého studia srovnávací jazykověda – řecká a latinská studia. Jsem původem z Těšína, na čemž i zakládám celou svou identitu, a ano, opravdu z něj vyjíždí vlaky co čtvrthodinu. Pokud tedy můžu, prchám z Čech zpět do rodného Slezska. Ve svém volném čase lidem ráda vysvětluju, že mezi výslovností I a Y může a měl by být rozdíl, stěžuju si na turisty (pokud jsem v Praze) nebo na smog (pokud jsem ve Slezsku) a ukazuju lidem fotky svého kocoura.

 

RADNÍ:

 

Miloš Hrůza historie (1. roč. Bc.)
Tomáš Konečný historie (4. roč. Ph.D.)
Martina Krauzová archivnictví (4. roč. Bc.)

Zdravím. Jsem studentkou Archivnictví a PVH. Na této katedře straším již čtvrtým rokem. Moje akademické zaměření se týká spíše dějin mého rodného kraje – přesněji plzeňského. Najít mě můžete v mojí katedrální knihovně, archivu univerzity nebo v běhu mezi nimi. Zároveň jsem také hrdým členem PSS ČAS ( Pražská studentská sekce České archivní společnosti ) a také Českého červeného kříže v Plzni. Mezi moje koníčky patří cestování, četba a pití kávy. Jsem nadšeným chovatelem slepic.

Viktorija Ljubovenko filosofie, mezikulturní komunikace angličtina – ruština (3. roč. Bc.)

Viktorija Ljubovenko

Na FF UK se už třetím rokem snažím skloubit studium překladu/tlumočení s filosofií. Je to zábavné, než přijde zkouškové. Jsem předsedkyní filosofického spolku Praxis a díky tomu jsem se dostala i do StRady. Možná se to nezdá, ale jsem líný workoholik a nejraději sleduju filmy a seriály, hlavně animované, protože v srdci jsem stále dítě, a nevím, jak jsem dokázala přežít tak dlouho. Asi to bude díky kafi. Ráda zkoumám, jak lidé přemýšlí a baví mě pseudofilosofické debaty (ale koho ne?). Kdybyste mě potkali na chodbě a neměli co na práci, nebojte se mě oslovit. S případnými dotazy poradím a s problémy ráda pomůžu!

Markéta Matějová psychologie (3. roč. Bc.)
Pavel Petric historie – české dějiny (1. roč. Ph.D.)

Pavel PetricJsem studentem doktorského studia na ústavu českých dějin. Věnuji se tuberkulóze jako politickému tématu na přelomu 19. a 20. století v komparativním pohledu. Zároveň se rád zabývám dějinami evropského kolonialismu a japonskými dějinami mezi lety 1868—1945. Mezi mé další záliby patří četba převážně sci-fi literatury, hraní počítačových her, hra na hudební nástroj a organizování hudební složky některých akcí okrašlovacího spolku v mém rodném městě.

 

 

Kristián Šimek mongolistika (1. roč. Bc.)
Mikuláš Valeš dějiny umění (1. roč. Bc.)

 

REVIZNÍ KOMISE:

Řídící revizní komisař: Jakub Vozáb etnologie – studia nových médií (absolvent)

Jakub Vozáb

Moji osobu lze nejlépe vystihnout anglickým původním příslovím a jack of all trades is a master of none, but oftentimes better than a master of one, v češtině známé jako devatero řemesel, desátá bída, ale v angličtině lépe vystihující, tak trochu všeuměl. Na fakultě jsem studoval do září 21, kdy jsem absolvoval magistra programu etnologie – studia nových médií, takže zásadně v exilu (Jinonice (teď Na Příkopě) a Celetná). Když pracovně netrávím čas na „Palachovi“, kde se snažím vytvářet nové druhy rituálů a magie se SISem (čti jsem správce SISu), tak mě můžete najít všude možně a hlavně se vším možným.

Mezi mé záliby patří nejen studium her, ale rád je i hraji. Jsem fanoušek všeho druhu a nepohrdnu ani dobrým LARPem, pro ty, kteří nevědí, o co se jedná, použijte Google nebo přijďte na moje konzultace. Kromě postu komisaře jsem taky členem spolku ANTRE (Spolek studentů antropologie a etnologie).

Martin Lundák české dějiny (3. roč. Ph.D.)

Martin LundákStuduji na FF již jedenáctým rokem, aktuálně jsem doktorandem na ústavu českých dějin, přičemž se zaměřuji na vojenské dějiny. Pocházím ze severozápadních Čech a kromě očividné historie mezi moje záliby patří četba, poslech (především tvrdší) hudby, počítačové a deskové hry nebo například modelářství či houbaření. Mám rád dobré sci-fi a fantasy, intenzivně se také zajímám o aktuální domácí i světové dění a novinky ze světa technologií, informatiky a multimédií.

 

Bronislav Poul dějiny umění (1. roč. Bc.)

Bronislav PoulV nedávné minulosti jsem působil jako akademický senátor, baví mě sledovat politiku, lze říct že jsem byl zapojen do aktivismu (ohledně sociálních a lidských práv), a v tom budu i nadále pokračovat.

Bydlím v Poděbradech ač jsem se narodil a celý život působím v Praze, jsem fanoušek fotbalového týmu Bohemians. Sbírám mapy, knihy, staré tisky a obrazy, což je můj hlavní koníček. Obdivuju československou novou vlnu a vůbec kulturu 60. let u nás i ve světě… Na pivo chodím na šťastnou hodinu do Hany Bany ve Veleslavínově ulici.

 

Úvod > Studentská rada > Medailonky členů