Medailonky členů

PŘEDSEDNICTVO

 

Předsedkyně: Barbora Haulíková Politologie (2. roč. Bc.)

Členkou Študentskej rady som presne tak dlho, ako na FF UK študujem politológiu – teda druhým rokom. Na fakulte som sa okrem iného rozhodla využiť svoje predchádzajúce novinárske vzdelanie a rozbieham u nás študentský spravodaj OFFšem. Preto sa ma nebojte kontaktovať, kedykoľvek vás bude niečo u nás trápiť, prípadne aj ak sa budete chcieť len tak posťažovať. Dlhodobo sa venujem aktivizmu a medzi moje priority patrí problematika sexizmu, sexuálneho obťažovania, diskriminácie či radikalizácie. Rada tiež organizujem debaty. Okrem politiky a pindania na Slovensko sa so mnou porozprávate prakticky o čomkoľvek. Ak by ste o to mali záujem, pokojne mi napíšte, prípadne ma oslovte na akejkoľvek debate či len tak, keď ma uvidíte blúdiť chodbami. Pivo síce veľmi nepijem, no dobrým ciderom nikdy nepohrdnem.

 

Místopředseda: Marie Horynová Sociologie (2. roč. Bc.)

Na FF UK studuju 2. ročník Sociologie, protože mi vadí společenské nerovnosti (a ne proto, že jsem se nedostala na psychologii). Jelikož většina lidí netuší, čím se sociologie zabývá, jsem docela zvyklá na hloupé otázky. Nemusíte se na mě tedy bát obrátit s jakkoliv banálním dotazem. Bude rozhodně relevantnější, než: „A co s tou tvojí sociologií budeš dělat?“

Víkendy většinou trávím pečením a doháněním povinné literatury za předchozí týden. Taky hraju na příčnou flétnu a klavír, jenže na to vzhledem k předchozím aktivitám už moc nezbývá čas. Jo a taky nechápu, proč prostě nevytisknou víc peněz. Přijďte mi to vysvětlit, konzultační hodiny mám ve středu od 14:30 do 15:30.

 

Hospodář: Dagmar Zaoralová Politologie (2. roč. Bc.)

Na filosofické fakultě a všech jejích budovách (bohužel) se pohybuju už druhým rokem jako studentka politologie. Ve Studentské Radě jsem se ocitla tak nějak náhodou a více méně dobrovolně. Výřečná a srozumitelná jsem jen občas (ale pak to stojí za to), ale sociální sítě i hospodářství se budu snažit StRadě dělat, co nejpřehlednější.

Velice ráda si s kýmkoliv postěžuji v podstatě na cokoliv nebo se jen můžeme pitvat v malichernostech (obzvlášť pokud přitom bude k dispozici vhodný nápoj).

 

 

 

Tajemník: Vojtěch Cink Obecná lingvistka, Mezikulturní komunikace: Překlad a tlumočení – Francouzština (1. roč. Bc.)

Na FFUK jsem nastoupil tento rok a studuji lingvistiku a francouzštinu. Ve StRadě budu tento rok váš tajemník, a také spravuji StRadní web. Kromě dumání nad jazyky se věnuji hlavně hudbě a sledování baseballu. Hraju na baskytaru, ve svém volném čase většinou poslouchám nějaké čerstvě vydané album. Pokud se chcete pobavit o vašem oblíbeném interpretovi, stavte se na mých konzultačních hodinách, pravděpodobně jsem od něj něco slyšel. Jinak se nebojte na mě obrátit s jakýmkoli problémem, a pokusím se vám pomoct jak to půjde. Zastihnete mě v místnosti StRady každé úterý od 14:30 do 15:30.

 

 

Koordinátor studentských spolků: Martin Kodada Studia nových médií (1. roč NMgr.), Politická teorie (1. roč. NMgr.)

Ahoj! Jmenuji se Martin, studuju politické teorie a nová média. Ve Stradě zodpovidam za komunikaci se spolky, tak se možná takto uvidíme. Jsem takovej rádoby programátor (na ústavu fonetiky visí můj návod na instalaci fonetické klávesnice na MacOS), takže rad pomůžu s čím budu moci, pokud budeš mít technicky problém. Přijď o mejch konzultačkách v čtvrtek od 14:30 a pusť si se mnou nějaký bengry.

 

 

 

RADNÍ

 

Kristína BarlováFilozofie (1. roč. Bc.)

Čaute čaute. Prihovaram sa k Vám všetkým as a rodáčka z Košíc, ktorá si jeden random deň podala prihlášku na filozofiu tu na FF UK and haven’t looked back since. Nieč malo o mňe: okrem toho že teda študujem filozofiu, a nejakým spôsobom som sa dostala aj tu do Strady (cez môj drahý spolok – Praxis), som pomerne akčny človek ktorý sa zapája do všetkých možných akcii a podujatí, týkajúcich sa napríklad aj politického diania u mňa doma, zlepšovania klímy atď. Zároveň však sa moja umelecká dušička rada niekedy odizoluje od sveta pri prechádzke po meste či prírode a fotením všetkého okolo seba.
V skratke proste mladý človek ktorý si vytvára svoje vlastne miesto na tomto svete. Jo hej, moje meno je Kika.

 

Matyáš Hatcher Historie – evropská studia (2. roč. Bc.)

Zdravím. Filozofickou fakultou bloudím už druhým rokem jako student HESu. Mimo historii (starověkou a moderní politickou) se věnuju/zajímám se o v podstatě cokoli, co by se dalo označit za ,,nerdovské” (Hvězdné války, DnD, výstavba světů atd…), sport (kriket, fotbal, oba hokeje…), hledání příjemného posezení v Praze a dodržování stereotypů z mého druhého domova, Anglie (pití čaje s mlékem; cynismus; sporty, které jsou hrány mimo Anglii jen díky britskému imperialismu…). 

V místnosti StRady vám budu k dispozici (snad) každou středu od 16 do 17 hodin, tak se kdyžtak stavte, kdybyste potřebovali s čímkoliv pomoci..

 

Lucy Chillari  Bohemistika pro cizince (1. roč. Bc.)

Ze zelených krajin Toskánska jsem se nedávno přestěhovala do Prahy, tady studuji bohemistiku pro cizince a občas se objevuji i na přednáškách z historie. Jako kdyby to ještě nebylo dost, jsem taky ve StRadě, tady hlavně reprezentují zahraniční studenty a snažím se je víc zapojit do studentského života na FFUK. V OFFšemu se můžete těšit na články z pohledu Italky v Česku, komentáře o mém novém životě a další příspěvky o věcech a lidech, které mě zajímají. Ve volném čase ráda čtu a nejradši poslouchám My Chemical Romance. Ráda Vás uvítám na konzultacích, jinak se na Vás těším na akcích StRady.

 

 

Matyáš Kreuzzieger  Politologie (2. roč. Bc.)

Ahojky, na svět jsem přišel bez svého svolení, ale ve StRadě se pohybuji zcela dobrovolně. Jsem v druhém ročníku politologie, pokud byste měli potřebu si někým promluvit, tak jsem pro vás k dispozici každý čtvrtek v 15.30 – 16.30. Věnuji se čtení a technice, jak přežít studium bez spánku za podpory nikotinové adikce a velkém množství energeťáků. V tomto oboru jsem skutečně expert a k vaší dispozici pro konzultace o nejvhodnějším poměru cena výkon.

 

 

 

Eliška Nosková  Sociologie (2. roč. Bc.)

 

Eliáš Rusnok Religionistika (1. roč. Bc.)

Čauky mňauky, nazývám se Eli(j)áš a studuju první ročník bakaláře religionistiky. Jsem původem z Těšína, na čemž i zakládám celou svou identitu, a ano, opravdu z něj vyjíždí vlaky co čtvrthodinu. Ve svém volném čase lidem rád vysvětluju, že mezi výslovností I a Y může a měl by být rozdíl, stěžuju si na turisty (pokud jsem v Praze) nebo na smog (pokud jsem ve Slezsku) a ukazuju lidem fotky některé kočičky z mého bohatého kočko-repertoáru. Ve svých konzultačních hodin s tebou rád proberu tvůj vztah k otci, poradím, jaká barva ti jde k očím, zanadávám si s tebou na patriarchát či poskytnu útěchu ve formě sušenky a pusinky na čelíčko.

 

 

REVIZNÍ KOMISE

 

Řídící revizní komisař: Jakub Gogela  Politologie (5. roč. Bc.), Filozofie – řecká a latinská studia (2. roč. Bc.)

Na Filozofické fakultě studuji politologii, filozofii a dějiny antické civilizace, nejvíce se zajímám o politickou filozofii a antické politické dějiny. Ve Studentské radě jsem byl rok předsedou a další rok tajemníkem, v současnosti se soustředím spíš na jiné aktivity (jsem akademickým senátorem a předsedou Filosofického spolku Praxis), stále ale ještě mám na starost organizaci upomínkových akcí k uctění památky Jana Palacha. Ve volném čase se věnuji sledování starých britských komedií a procházkám se dvěma psy – jezevčíkem a border kolií. Abych nezapomněl, pocházím z jedné moravské vesnice, která se nachází na půl cesty mezi Olomoucí a Ostravou.

 

 

Tomáš Profous  Sociologie (1. roč. NMgr.)

Na fildě se pohybuji už od nezapomenutelného roku 2020 a od té doby jsem stihnul dokončit bakalářské studium na katedře sociologie a začít navazující magisterské tamtéž. Do revizní komise Strady mě zavály moje zkušenosti s vedením spolku Socka (kde už taky dělám jenom revizku) a naprosto iracionální touha měnit věci k lepšímu. Kdybyste náhodou toto zákeřné onemocnění se mnou sdíleli a napadlo vás cokoliv, jak udělat život na fakultě i mimo ní lepší (nebo horší, záleží na preferenci), zastihnete mě buď na mailu, nebo na jakékoliv sociologické akci. Mým cílem je fungující Strada, na kterou se mohou studenti kdykoliv obrátit. Mezi mé zájmy patří kafe, pivo, počítačové hry, Hvězdné války a další nerdovská cliché.

 

 

Matěj Mikuláš Suchan Angličtina-amerikanistika (2. roč. Bc.)

Úvod > Studentská rada > Medailonky členů