Medailonky členů

PŘEDSEDNICTVO

Předsedkyně: Viktorija Ljubovenko Mezikulturní komunikace EN, RU (4. roč Bc.)

Na FFUK se nejvíce pohybují na Šporkovi, nebo chilluju v místnosti StRady. Kdyby jste nevěděli na co se zeptat, pokud mě náhodou potkáte, můžete využít těchto zajímavých info o mě: na začátku tohoto akademického roku jsem jela pomáhat na Ukrajinu, miluju animaky a noví Mimoni mi přišli docela ucházející, vlastním Antona Pavloviče, v příští kampani bych ráda hrála barda a uvítám rady. Obecně nevím jak jsem dokázala přežít tak dlouho, ale kafe mě vždycky jistí, snad se mi podaří do naší klubovny sehnat alespoň french press. To by mohlo být dobrým posílením návštěvnosti našich konzultačních hodin. Fotka je divná, ale jediná hezká a vzhledem k vlasům aktuální. S případnými dotazy poradím a s problémy ráda pomůžu!

 

 

Místopředseda: Miloš Hrůza historie (2. roč. Bc.)

Studuji druhým rokem bakaláře historie, v rámci níž mě zajímají různorodá témata rozkročená napříč staletími. Co vím ovšem jistě, je, že před politickými dějinami dávám přednost dějinám kulturním a sociálním. Myslím, že historií se nejde zabývat jen v rámci školy, takže nepřekvapí, že vyplňuje i můj nestudijní čas. Ať už v podobě práce průvodce v židovském městě, z níž jsem si odnesl vřelý vztah k židovských dějinám, tak v hloubavém zájmu o reprezentaci historie ve videohrách.
Jestli jsem za tu chvilku na naší fakultě stihl něco podstatného pochytit, tak to je, že kdykoli procházím chodbou, po schodech, do knihovny, bufetu, jsou všude kolem mě úžasní lidičkové s vášnivými zájmy a zajímavými životními příběhy. Nechci, aby to působilo jako klišé, když řeknu, že právě potkávat tyto lidi/vás a být jim/vám nápomocen, je hlavní motivací, proč jsem do StRady vstoupil.

 

Hospodář: Matěj Pejša sociologie (1. roč. Bc.)

Na FFUK straším většinou na Celetný, bloumám po chodbách na Palachu nebo squatuji v místnosti StRady. Když, zrovna nejsem na fakultě trávím většinu času v kavárnách nebo si někde čtu. No a něco o mě. Jsem fanoušek Doctor Who a čehokoliv od Terryho Pratchetta, hraju DnD jako Dungeon Master nebo Cleric, vyrábím si vlastní kostýmy a hrozně rád bych měl obří žábu jako domácího mazlíčka. V radě jsem poprvé a můj hlavní úkol je spolu s Isabel Dolákovou pořádat filmový klub. Fotky si moc nevšímejte vypadám na ní mnohem vážnější, než skutečně jsem. Taky trochu jako super padouch, ale to už nemůžu vyloučit. PS: Kdybyste si někdo chtěl pokecat o sociologii, DnDýčku nebo Zeměploše tak moje konzultačky jsou středu od 12:40 do 14:00.

 

Tajemník: Jakub Gogela politologie (4. roč. Bc.); filozofie – řecká a latinská studia (1. roč. Bc.)

Na Filozofické fakultě studuji politologii, filozofii a řecká a latinská studia, nejvíce se zajímám o politickou filozofii. Ve studentské radě jsem druhým rokem, minulý rok jsem byl předsedou, letos jsem se přesunul na klidnější pozici tajemníka. Ve studentské radě mám na starost například upomínkové akce k uctění památky Jana Palacha. Ve volném čase se věnuji kromě čtení také sledování starých britských komedií a o víkendech se toulám se dvěma psy po hanáckém venkově.

RADNÍ

 

Isabel Doláková sociologie (3. roč. Bc.)

V radě jsem tento rok poprvé. Jsem tedy otevřená jakékoli zpětné vazbě. Spolu s kolegou Matějem Pejšou pořádáme v rámci rady filmový klub. Tímto vás srdečně zvu na naše promítání. Na starost mám rovněž správu webu rady, tudíž pokud byste narazili na nějaké chyby či nejasnosti v něm, tak mě určitě neváhejte pokárat. Mé konzultační hodiny probíhají každý čtvrtek od 12:30 do 13:30. Nebojte se na mě s čímkoli obrátit.

 

 

 

Ladislav Dostál etnologie a kulturní antropologie (3. roč. Bc.)

Od října letošního roku jsem součástí studentské rady FF UK. Zároveň v tomto akademickém roce reprezentuji studenty na plénu akademického senátu FF UK. Už na gymplu jsem si myslel, že studenti mají sedět u jednoho stolu s vedením instituce, proto jsem rád, že fakultě můžu přispívat kouskem sebe. Mými prioritami jsou témata transparentnosti, otevřenosti a ekologie. Kromě toho se rád angažuji v neformálním vzdělávání a baví mě humanitní vědy od archeologie přes numismatiku až po právo.

 

 

Matyáš Hatcher historie – evropská studia (1. roč. Bc.)

Na FFUK jsem momentálně v prvním ročníku studia HESu (velmi založené). Studentům jsem k dispozici v místnosti StRady každou středu od 10:50 do 11:50. Co bych vám mohl o sobě prozradit? Jsem hrdým Čecho-britem/Brito-čechem a mimo oplakávání osudu císaře Aureliána se ve volném čase věnuji sportu (kriket, fotbal), čemukoliv nerdovskému (Hvězdné války, Tolkien, Zeměplocha, DnD-sorcerer) a samozřejmě historii. I přes nezkušenost se záležitostmi fakulty, způsobenou mým nedávným přijetím, se samozřejmě pokusím být nápomocen komukoliv, kdo by mé „rady” mohl potřebovat.

 

 

Barbora Haulíková politologie (1. roč.  Bc.)

Na FFUK študujem prvý ročník politológie a v StRade hrdo reprezentujem slovenskú menšinu. Napriek tomu, že v civilizácii som ešte len chvíľu, uisťujem vás, že sa so mnou dá rozprávať aj o iných veciach ako je pasenie oviec, výroba syra, žinčice či halušiek. Dlhodobo sa venujem najmä aktivizmu a medzi moje priority patrí problematika sexizmu, sexuálneho obťažovania, diskriminácie či radikalizácie. V rade sa venujem najmä debatám. Okrem politiky a pindania na Slovensko sa so mnou porozprávate prakticky o čomkoľvek. Ak by ste o to mali záujem, nebojte sa ma kontaktovať aj mimo mojich konzultačných hodín. Pivo síce veľmi nepijem, no dobrým ciderom nikdy nepohrdnem. Ak mi nechcete písať priamo, nebojte sa ma osloviť na akejkoľvek debate či prednáške, z pravidla sa vyskytujem na väčšine z nich.

 

Eliška Charvátová filozofie (1. roč. Bc.)

Mé studium na Filozofické fakultě začalo teprve letos, kdy jsem nastoupila do prvního ročníku bakalářského studia filozofie. Jsem rodilý Pražák a ráda předstírám, že rozumím filosofickým textům, což je taková hlavní náplň mého studia zde na fakultě. Mimo jiné se ráda věnuji psaní, umění, zkoušení focení na analog a čtení nejlépe nepovinné literatury. Určitě se nebojte na mě obrátit nejen během mých konzultačních hodin. Je sice dost možné, že vám příliš neporadím, ale alespoň vám nabídnu kafe a pocit, že na to nejste sami. 

 

 

Matyáš Kreuzzieger politologie (1. roč. Bc.)

Ahojky, na svět jsem přišel bez svého svolení, ale ve StRadě se pohybuji zcela dobrovolně. Jsem v prvním ročníku politologie, takže nováček, pokud byste měli potřebu si někým promluvit, tak jsem pro vás k dispozici každou středu mezi čtvrtou a pátou hodinou. Věnuji se čtení a technice jak přežít studium bez spánku za podpory nikotinové adikce a velkém množství energeťáků, v tomto oboru jsem skutečně expert a k vaší dispozici pro konzultace o nejvhodnějším poměru cena výkon.

 

 

Markéta Prošková historie (1. roč. Bc.)

Na FF UK studuji první ročník oboru historie. Z nepochopitelných důvodů jsem byla okouzlena dějinami Mongolska, kterým se snažím věnovat. Mezi mé další a snad o něco tradičnější záliby patří poslech gramofonových desek, vymýšlení zvrhle dlouhých pěších či běžkových výletů, Úžasná Zeměplocha, francouzština, střih videí a nošení pokud možno co nejbarevnějších motýlků

 

 

 

Matěj Mikuláš Suchan anglistika – amerikanistika (1. roč. Bc.)

Na FFUK jsem letos přivandroval z Třeboně kvůli studiu anglistiky-amerikanistiky a chorobné zálibě se donekonečna přehrabovat v literatuře. Když se občas vyhrabu, pokouším se tvořit vlastní, jinak se o můj čas dělí umění, impulzivní studium náhodných jazyků, klavír, divadlo na scéně i v životě, meditace nad problémy bytí (zejména v hospůdkách) a procházky po noční Praze. Dveře StRady i svoje srdíčko vám otevřu dokořán každé pondělí od 14:30 do 15:30. Feel free to come, you’ll be more than welcome! ¡Nos vemos pronto!

 

 

REVIZNÍ KOMISE

Řídící revizní komisař: Martin Lundák české dějiny (4. roč. Ph.D., přerušeno)

Martin LundákStuduji na FF již dvanáctým rokem, aktuálně jsem doktorandem na ústavu českých dějin, přičemž se zaměřuji na vojenské dějiny. Pocházím ze severozápadních Čech a kromě očividné historie mezi moje záliby patří četba, poslech (především tvrdší) hudby, počítačové a deskové hry nebo například modelářství či houbaření. Mám rád dobré sci-fi a fantasy, intenzivně se také zajímám o aktuální domácí i světové dění a novinky ze světa technologií, informatiky a multimédií.

 

 

Pavel Petric historie – české dějiny (2. roč. Ph.D.)

Pavel Petric

Jsem studentem doktorského studia na ústavu českých dějin. Věnuji se tuberkulóze jako politickému tématu na přelomu 19. a 20. století v komparativním pohledu. Zároveň se rád zabývám dějinami evropského kolonialismu a japonskými dějinami mezi lety 1868–1945. Mezi mé další záliby patří četba převážně sci-fi literatury, hraní počítačových her, hra na hudební nástroj a organizování hudební složky některých akcí okrašlovacího spolku v mém rodném městě.

 

 

Mariana Zavadil český jazyk a literatura se zaměřením na vzdělávání (4. roč. Bc.)

Miluju medúzy a curry, pobývat mimo město (zapomínám, že takové prostory existují!), péči, své džíny ze sekáče, černej čaj a skořicový šneky a rozmanitost! Na FF jsem 5. rokem, dvouobor bohemistika–germanistika jsem po necelém roce přehodnotila a zapsala se na více sociální obor: viz výše. Do „revizky“ jsem se dostala trochu náhodou, trochu ze zvědavosti. Za osobní cíl si kladu prozkoumání fungování StRady a studentských spolků, za cíl v rámci své pozice pak vlastní pohled (ovlivněný např. zkušenostmi s nehierarchickým kolektivem Univerzity za klima, studijním pobytem ve Finsku aj.) a hlavně prostor a oporu pro vyslyšení a řešení problémů celému studenstvu.

Úvod > Studentská rada > Medailonky členů