try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Studentská rada FF UK

Program:

16. října, 19 hodin, Klub K4 (Celetná 20)

HONZA JÍCHA

Honza Jícha se vrátil po roce ze Srbska, kde učil češtinu. A taky překládal: z angličtiny knihu o dietách a půstu, z litevštiny Deník partyzána Dzúkase. A k tomu všemu hraje na kytaru, skládá písničky... Přijďte si poslechnout čtení z deníku, písničky a diskutujte klidně i o půstu!

VSTUPNÉ DO KLOBOUKU :-)

http://www.honzajicha.cz/

13. listopadu, 18 hodin, Klub K4 (Celetná 20)

DEN POEZIE: Popelavá vášeň studenstva

Nezřízená. Chorobná. Zcestná. Prudká. Hráčská. Milostná. Zkrátka vášeň. Vášnivý život. Prach jsi a v prach se obrátíš. Smrt. Popel. A znovuzrození. Přijďte se do K4 podívat, jak jsme se vypořádali s letošním tématem Dne poezie! Připravili jsme performance inspirované Máchou, čtení Patrika Linharta a šansonový večírek.

18. 00 Bacha, Mácha! aneb Vymáchejme Máchu!
- Jaké je největší klišé o Máchovi? Již klasický mini-melodram na motivy čítanek a Máchových deníků, tentokrát s vášnivou houslovou improvizací.

18. 30 Máj v překladu pro generaci Facebooku
- Jak by to vypadalo, kdyby Karel Hynek používal Facebook? S vášní dramatizovaný text Daniela Bohuslava v přednesu studentů Gymnázia Jana Keplera.

19.00 Rozdmýchávat vášně poezií
- Zvedne nás to ze židle? Přijďte na čtení básníka Patrika Linharta a následnou diskusi.

20.00 Večírek s francouzským šansonem
- Chcete si propláchnout srdeční čakru? Pak si nenechte ujít vystoupení Viktorie Dědečkové a Františka Tomáška, který její vášnivý zpěv podtrhne hrou na akordeon.

Během celého večera si budete moci složit poetickou papírovou vlaštovku, anebo vepsat na vlaštovky svou vlastní poezii!

Vylepšení programu vyhrazeno.
Vstupné do klobouku.

http://www.denpoezie.cz/

20. listopadu, 19 hodin, Klub K4 (Celetná 20

ZŮSTAŇTE SE ŠINDELKOU

„Literatura je abstraktní nástroj, pomocí něhož je možné být dokonale konkrétní," domnívá se Marek Šindelka. Kulturolog, autor článků pro Respekt, držitel Ortenovky i Magnesie Litery (za knihu Zůstaňte s námi). Proč píše poezie, komiksy i prózu? Jaké mýty jej inspirují? A proč má rád Magora a Gombrowicze? Autorské čtení s diskusí.

Vstupné do klobouku. Čtení je součástí festivalu Den poezie.

http://www.denpoezie.cz/