try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Studentská rada FF UK

OFFšem - stále aktuální

Filozofcká fakulta UK je instituce starobylá, což s sebou kromě věhlasu nese také spoustu nepříjemných komplikací.

Ledacos je tu zařízeno ne právě v souladu s moderními požadavky rychlosti a efektivity. Proč se například místnost č. 140 nachází kdesi o dvě patra výše a o dva trakty dále než místnost č. 141? Proč si musím pro každou univerzitní internetovou aplikaci zapamatovávat jiné heslo? Proč vyučující radši dojede večer vylepit na nástěnku katedry lísteček o zrušení ranní výuky, místo aby několika údery do klávesnice ušetřil cestu sobě i dvaceti studentům?

Na otázky „Proč?“ vám na těchto stránkách neodpovíme, ale pokusíme se alespoň nabídnout užitečné rady a návody, jak se mnohdy záhadným prostředím naší staroslavné fakulty úspěšně proklestit. Kromě toho tu mimopražští naleznou i několik informací a tipů pro studentský život v Praze vůbec.
Cílem by ovšem nemělo být jenom co nejsnáze nad všemi obtížemi vyzrát. Na rozdíl od střední školy máte na vysoké poměrně široké možnosti ovlivňovat to, jak fakulta vypadá, jak funguje a co se na ní děje. Život na fakultě bude zkrátka takový, jaký si ho vybojujete: lepší a dobrý, pokud si nedáte líbit žádné ústrky, a horší, pokud na vše rezignujete a budete se starat jen sami o sebe. Mnoho věcí se dá změnit, jen je potřeba chtít a něco tomu obětovat. Dozvíte se tu proto např. o tom, jak zlepšovat výuku hodnocením kurzů na závěr roku nebo jak volit a kandidovat do dvou hlavních opor studentské samosprávy – akademického senátu a Studentské rady FF UK. Začít můžete ale třeba jen tím, že na těchto stránkách doplníte to, co jste při svém obíhání a zařizování hledali v papírové brožurce marně, nebo že opravíte to, co v ní bylo nesrozumitelné či nepřesné.
 
Ať se vám start do nového studia vydaří!