Literární soutěž Jana Palacha

Zajímáš se o literaturu? Baví Tě historie?

Pak právě Tobě je určena

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ
JANA PALACHA

Vyhlašujeme 2 kategorie:

I.     Jan Palach jako literární hrdina (esej)

Představte si, že by příběh Jana Palacha byl literární fikcí. Mohli bychom pro takového literárního hrdinu najít předobraz v literatuře? A měl Jan Palach vlastnosti, které by ho spojovali s některou literární postavou?

II.Palachův svetr vypráví… (povídka)
Představte si, že by vám někdo jednoho dne donesl svetr a tvrdil vám, že se jedná o svetr z pozůstalosti Jana Palacha. Proč by to asi dělal? A jaké příběhy by mohl Palachův svetr vyprávět?

Tři vítězné práce, které budou odměněny hodnotnými knižními cenami, vybere odborná porota složená z akademiků, studentů a spisovatelů. Své práce o rozsahu maximálně 3 normostran můžete posílat do 30. dubna na adresu sr@ff.cuni.cz, do předmětu e-mailu uveďte „Literární soutěž“. Anebo poštou na adresu: Studentská rada FF UK, nám. Jana Palacha 2, Praha 1  116 38.

Navíc deset nejlepších autorů z každé kategorie bude mít možnost zúčastnit se besed a přednášek na FF UK, které uspořádáme jen a jen pro ně!

Bližší info na strada.ff.cuni.cz.
Pořádá Studentská rada FF UK ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Český centrem Mezinárodního PEN Klubu.

PODKLADY:

Vyhlášení soutěže, Pravidla soutěže, Souhlas se zpracováním osobních údajů