try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Studentská rada FF UK

Medailonky členů

Jiří Feryna, předseda

Na FF studuji třetím rokem obor Český jazyk a literatura (Bc.) a jsem jedním ze zakládajících členů Bohemistického kruhu. Zajímám se o současnou poezii, art brut, kočičky, mopsíky, buldočky, noise, industriální hudbu, pivo a Briana Molka.

 

Jakub Vozáb, místopředseda

Studuji prvním rokem navazující magisterské studium etnologie a mezi mé záliby patří nejenom studium, ale i fantasy a sci-fi literatura a hry podobného ražení. Jsem fanoušek všeho druhu a nepohrdnu ani dobrým LARPem, pro ty co nevědí, o co se jedná, použijte Google, nebo přijďte na moje konzultace. Kromě postu místopředsedy jsem taky členem spolku Pro AKtivní Etnologii (PAKET).

Alfréd Schubert, hospodář

Jak uvádím na Facebooku, mé povolání je: Pouliční umělec ve společnosti Většinou pod Karlovym mostem.

 

 

Tereza Kuglerová, tajemnice

Na FF UK studuji třetím rokem bohemistiku a druhým rokem balkanistiku se zaměřením na srbštinu (Bc.). Kromě čerstvého postu ve Studentské radě jsem také místopředsedkyní Bohemistického kruhu a vůbec se snažím věnovat aktivitám, které (z mého pohledu dávají smysl a hlavně odvádí mou pozornost od studia. Mezitím si ale vždy najdu spoustu času na dlouhé vysedávání po kavárnách nad vínem a pečení veganských koláčů.

 

Tomáš Chaloupecký

Studuji třetí ročník bakalářského oboru český jazyk a literatura, za sebou mám ale i několik prvních ročníků na jiných fakultách a oborech. Jsem zakládajícím členem Bohemistického kruhu. Mám rád Slavii, Hany Bany u fakulty a pivní fašismus. Nemám rád Spartu, Hany Bany u Pakulu a slovo fašismus.

 

Petr Jirsák

Studuji prvním ročníkem bakaláře oboru Historie-evropská studia. Ve Studentské radě zastupuji Sudety. Můžete mě potkat v Hany Bany nebo při vystoupení kapely Cigarette Syndrome.

 

 

Martin Lundák

Studuji na FF již pátým rokem, aktuálně tedy v navazujícím magisterském studiu na ústavu českých dějin, přičemž se zaměřuji na vojenské dějiny. Pocházím ze severozápadních Čech a kromě očividné historie mezi moje záliby patří četba, poslech (především tvrdší) hudby, počítačové a deskové hry, nebo například modelářství či houbaření. Mám rád dobré sci-fi a fantasy, intenzivně se také zajímám o aktuální domácí i světové dění a novinky ze světa technologií, informatiky a multimédií.

 

Daniel Mencl

Na Filozofické fakultě UK studuji druhým rokem studijní program historické vědy obor, veřejná správa a spisová služba. Jako nováček jsem se zapojil do dění na Studentské radě. Mimo jiné jsem členem výboru univerzitního spolku Charlie a mám pod správou hospodaření ve Studentské unii. Dále jsem zasvěcen do chodu fakulty jako sekretář Katedry pomocných věd historických a archivního studia. Mezi mé záliby patří období první republiky a protektorátu, čtení knih a cestování.

 

Tomáš Musil

Na FF studuji druhým rokem filosofii. Jsem členem spolku studentů filosofie Praxis. V rámci SR bych rád přispěl k větší propojenosti oborů uvnitř fakulty i napříč celou univerzitou. Mezi mé další aktivity patří studium umělé inteligence na MFF, vyluzování zvuků na rozličné hudební nástroje a plavání.

 

 

Bronislav Poul

Jsem studentem 3. ročníku bakalářského programu na Ústavu Etnologie FFUK, dříve jsem studoval na naší alma mater také historii. Mezi mé zájmy patří sport, film, a četba takřka čehokoliv. Ve Studentské radě jsem nově a jako rodilý pražák znám naše hlavní město jako své boty, takže pokud něco hledáte obraťte se na mě.

 

REVIZNÍ KOMISE:

Marta Harasimowicz

Narodila jsem se na Slezsku. Před mnoha lety, aniž by to bylo logickým vyústěním mého tehdejšího curriculum, svázala jsem svůj osud s FF UK. A je to vážný vztah. V SR jsem působila - ve značném časovém rozptylu - dvě funkční období. Nyní třetím rokem zastávám funkci revizní komisařky. Je mi vlastní vášnivý vztah k četbě těžkých textů - od Kritiky praktického rozumu až k studijním předpisům či vysokoškolské legislativě. Nadbytkem své energie dotuji i Spolek studentů historie.

Eva Marková

Na FF se vyskytuji už osmým rokem, studovala jsem bohemistiku a translatologii se zaměřením na němčinu, nyní pokračuji v navazujícím magisterském studiu na oboru komparatistika. Ve svém volném čase si dobrovolně ničím nervy ve školství jako učitelka. Ráda cestuju, piju kafe a nerada uklízím... Po dvou letech v různých stradních funkcích odcházím do revizní komise, nikoli však na odpočinek!

 

David Pavlorek

Vážení přátelé, zabývám se filosofií, moderními hospodářskými a sociálními dějinami a také právy, specializuji se na metafyziku, mám rád dobré pivo a čtyři roky jsem v SR slyšel na jméno "předseda". Ti z vás, kdož se pohybujete na Hlavní budově FF UK, mě tam určitě často vídáte pobíhat, akorát si třeba neuvědomujete, že jsem to já, a jen si říkáte: Další místní šílenec. A víceméně máte asi pravdu...