try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Studentská rada FF UK

Medailonky členů

Eva Marková, předsedkyně

Na FF se vyskytuji už sedmým rokem, studovala jsem bohemistiku a translatologii se zaměřením na němčinu, nyní pokračuji v navazujícím magisterském studiu na oboru komparatistika. Ve svém volném čase si dobrovolně ničím nervy ve školství jako učitelka. Ráda cestuju, piju kafe a nerada uklízím. Jsem místopředsedkyní SR.

 

Julie Wittlichová, místopředsedkyně

Na FF studuji druhým rokem v navazujícím magisterském oboru komparatistika, v mém bakalářském titulu se snoubí exotická vůně Japonska se subtilním kouzlem pohyblivých obrázků. Z tohoto spojení vyrůstají také všechny moje záliby včetně dotýkání se roztodivných předmětů v zšeřelých starožitnictvích a nezřízený společenský život.

 

 

Veronika Illášová

Studuji obor Veřejná správa a spisová služba. Pocházím z Hané a žiji klidný a pro většinu lidí i nudný život, za který jsem však neskonale vděčná a šťastná. Někdy z něj odbíhám do světa fantasy, kde je rozprostřen Melianin pás, meč se nosí netypicky na zádech a používá se hlavologie nebo Byakugan. Ve Studentské radě jsem se upsala plesové skupině, případně jsem jako pomocná síla, když je jí někde nedostatek.

 

Alžběta Kálalová

Studuji ve čtvrtém ročníku historii se specializací na hospodářské dějiny. Pocházím z početné rodiny, kde je krom maminky a babičky v jednom baráku i dalších šest sester (to by Čechov nevymyslel). Jsem jezinka a žrout a také ráda spím! Někteří z vás mě rádi pozorují, jak stojím před nástěnkou a strhávám tam všechny plakáty. A vedle toho vám čas od času spamuji mail via novinkový systém sml.strada.ff.cuni.cz.

 

Jakub Vozáb

Studuji čtvrtým rokem bakalářské studium etnologie a mezi mé záliby patří nejenom studium, ale i fantasy a sci-fi literatura a hry podobného ražení. Jsem fanoušek všeho druhu a nepohrdnu ani dobrým LARPem, pro ty co nevědí, o co se jedná, použijte Google, nebo přijďte na moje konzultace. Kromě čerstvého postu radního jsem taky členem spolku Pro AKtivní Etnologii (PAKET).Ve Studentské radě mám na starosti studentské konzultační skupiny (SKS) a také komunikaci se studentskými spolky. Mám taky na triku Útěky na desku.

 

REVIZNÍ KOMISE:

David Pavlorek, řídící komisař

Vážení přátelé, jsem student prvních ročníků doktorských studií filosofie a moderních hospodářských a sociálních dějin, zabývám se metafyzikou, mám rád dobré pivo a již čtvrtým rokem ve Studentské radě slyším na jméno "Předseda". Ti z vás, kdož se pohybujete na Hlavní budově FF UK, mě tam určitě často vídáte pobíhat, akorát si třeba neuvědomujete, že jsem to já, a jen si říkáte: Další místní šílenec. A víceméně máte asi pravdu...

 

Marta Harasimowicz

Narodila jsem se v staroslavném slezském městě na sever od Opavy. Před mnoha lety, aniž by to bylo logickým vyústěním mého tehdejšího curriculum, svázala jsem svůj osud s FF UK. A je to vážný vztah. V SR jsem působila - ve značném časovém rozptylu - dvě funkční období. Nyní druhým rokem studuji navazující magisterskou komparatistiku a zastávám funkci revizní komisařky. Je mi vlastní vášnivý vztah k četbě těžkých textů - od Kritiky praktického rozumu až k studijním předpisům či vysokoškolské legislativě. Snad právě proto jsem si za téma diplomky nakonec zvolila spartakiádu. Nadbytkem své energie dotuji i Spolek studentů historie.

Jiří Pilip

Co bylo pro mne ve Studentské radě největším šokem? Zvolení. Byl jsem hodně zvyklý cestovat a užívat života. Jako rodilý Pražák, který má k matičce měst neobyčejně vřelý vztah, protože se zde narodil, vychodil základní i střední školu, Milující nespoutaně divoký život. Nevěděl jsem, na co že je ta SR vůbec dobrá. Nyní již vím, jak se věci mají, proto dál pokračuji ve svém životním stylu a rád se angažuji v každé divočině spolu se svými kamarády ze SR.