try another color:
try another fontsize: 60% 70% 80% 90%
Studentská rada FF UK

Medailonky členů

David Pavlorek, předseda

Vážení přátelé, jsem student prvních ročníků doktorských studií filosofie a moderních hospodářských a sociálních dějin, zabývám se metafyzikou, mám rád dobré pivo a již čtvrtým rokem ve Studentské radě slyším na jméno "Předseda". Ti z vás, kdož se pohybujete na Hlavní budově FF UK, mě tam určitě často vídáte pobíhat, akorát si třeba neuvědomujete, že jsem to já, a jen si říkáte: Další místní šílenec. A víceméně máte asi pravdu...

 

Eva Marková, místopředsedkyně

Na FF se vyskytuji už šestým rokem, studovala jsem bohemistiku a translatologii se zaměřením na němčinu, nyní pokračuji v navazujícím magisterském studiu na oboru komparatistika. Ve svém volném čase si dobrovolně ničím nervy ve školství jako učitelka. Ráda cestuju, piju kafe a nerada uklízím. Jsem místopředsedkyní SR.

 

 

Alžběta Kálalová, hospodářka

Studuji ve třetím ročníku historii se specializací na hospodářské dějiny. Pocházím z početné rodiny, kde je krom maminky a babičky v jednom baráku i dalších šest sester (to by Čechov nevymyslel). Jsem jezinka a žrout a také ráda spím! Někteří z vás mě rádi pozorují, jak stojím před nástěnkou a strhávám tam všechny plakáty. A vedle toho vám čas od času spamuji mail via novinkový systém sml.strada.ff.cuni.cz.

 

Julie Wittlichová, tajemnice

Na FF studuji prvním rokem v navazujícím magisterském oboru komparatistika, v mém bakalářském titulu se snoubí exotická vůně Japonska se subtilním kouzlem pohyblivých obrázků. Z tohoto spojení vyrůstají také všechny moje záliby včetně dotýkání se roztodivných předmětů v zšeřelých starožitnictvích a nezřízený společenský život.

 

 

Marek Brčák

Vážení studenti, jmenuji se Marek Brčák a pocházím z malebných jižních Čech, z nichž jsem se před 7 lety vydal do Prahy za vzděláním. Jelikož jsem trochu blázen, tak jsem se rozhodl studovat na naší milované Alma mater velmi lukrativní obory: historii a archivnictví. V současné době jsem už v doktorandském studiu (obor České dějiny, specializace český raný novověk) a ve své disertaci se konkrétně věnuji řeholnímu řádu kapucínů. Ve Studentské radě působím již třetím rokem. Ve volném čase posedávám většinou v hospodách, jelikož mám rád točené pivo, dále velmi často svádím tuhé boje za šachovnicí a občas chodím s krosnou na zádech po krásách naší vlasti. PS: Mým životním krédem je heslo: „Víno, ženy, zpěv“.

 

Kateřina Hrabětová

Jsem studentkou třetího ročníku bohemistiky a angličtiny pro mezikulturní komunikaci. Ve Studentské radě zastávám tu úplně nejvíc nejlepší funkci - vedu Divadelní klub. Moc ráda čtu a koukám na filmy všeho druhu, miluju čokoládu a jahody a jsem závislá na pravidelných dávkách divadelních představení. Protože jsem (hodně) malá a vypadám asi o čtyři roky mladší, než ve skutečnosti jsem, je dost možné, že si mě na fakultě vůbec nevšimnete. S mnohem větší pravděpodobností se vám podaří mě zahlédnout v některém z pražských divadel, kde nadšeně trávím značnou část volných večerů.

 

Veronika Illášová

Studuji obor Veřejná správa a spisová služba. Pocházím z Hané a žiji klidný a pro většinu lidí i nudný život, za který jsem však neskonale vděčná a šťastná. Někdy z něj odbíhám do světa fantasy, kde je rozprostřen Melianin pás, meč se nosí netypicky na zádech a používá se hlavologie nebo Byakugan. Ve Studentské radě jsem se upsala plesové skupině, případně jsem jako pomocná síla, když je jí někde nedostatek.

 

Adéla Nedvědová

Ahoj. Jsem Adéla a přicházím k Vám z drsnýho severu. Minulý rok jsem nazula sněžnice a vyrazila do Prahy studovat etnologii. A náhodou jsem se přimotala do Studentské rady. Nevadí. Mám ráda radní gauč. Taky pivo, citrony, svoje kočky, špatnou muziku a taky zakouřený místa.

 

 

Jiří Rys

Kolegové studenti, Jiřík k Vám přichází ze samé noclehárny Prahy, to jest ze středních Čech, konkrétně z Nymburska. Studuji obory historie a historie - evropská studia, oboje v bakalářském cyklu. Ve Studentské radě mám na starosti zastupování ve Studentské unii Univerzity Karlovy. Studovat na naší fakultě a být studentským aktivistou byl vždy můj sen, který si nyní (a doufám že ještě nějaký čas) plním.

 

Leoš Soustružník

Kdo jsem? Neznámý, nový přivandrovalec, který byl na fakultě pár týdnů a provedl další šílenost ve svém životě. Nechal se zvolit do Studentské rady FF... Ale teď trochu vážně. Studuji první ročník navazujícího magisterského studia Jihovýchodoevropských studií. Mou zálibou je hudba. Asi proto jsem si vzal na starost Hudební klub. Jak to všechno dopadne je ve hvězdách...

 

Jakub Vozáb

Studuji třetím rokem bakalářské studium etnologie a mezi mé záliby patří nejenom studium, ale i fantasy a sci-fi literatura a hry podobného ražení. Jsem fanoušek všeho druhu a nepohrdnu ani dobrým LARPem, pro ty co nevědí, o co se jedná, použijte Google, nebo přijďte na moje konzultace. Kromě čerstvého postu radního jsem taky členem spolku Pro AKtivní Etnologii (PAKET).Ve Studentské radě mám na starosti studentské konzultační skupiny (SKS) a také komunikaci se studentskými spolky. Mám taky na triku Útěky na desku.

 

REVIZNÍ KOMISE:

Jiří Pilip, řídící komisař

Co bylo pro mne ve Studentské radě největším šokem? Zvolení. Byl jsem hodně zvyklý cestovat a užívat života. Jako rodilý Pražák, který má k matičce měst neobyčejně vřelý vztah, protože se zde narodil, vychodil základní i střední školu, Milující nespoutaně divoký život. Nevěděl jsem, na co že je ta SR vůbec dobrá. Nyní již vím, jak se věci mají, proto dál pokračuji ve svém životním stylu a rád se angažuji v každé divočině spolu se svými kamarády ze SR.

 

Miloš Bělohlávek

Pocházím z malého města usazeného mezi povrchovými lomy v krušnohorských pánvích. Odtud jsem se před čtyřmi léty vydal na studia do Prahy, kde trávím čas cele ponořen v historických vědách (nedbaje lamentací rodiny "Cože z toho kluka vůbec bude"). Říká se o mě, že jsem mnohaobročník, neb krom toho, že sedávám na Studentské radě, jsem zároveň předsedou disciplinární komise Spolku studentů historie FF UK. Ve Studentské radě mám na triku filmový klub. PS: Mezi mé záliby patří zahrádka, mám rád větrové bonbony, vítr ve vlasech a chci světový mír...

 

Marta Harasimowicz

Narodila jsem se v staroslavném slezském městě na sever od Opavy. Před mnoha lety, aniž by to bylo logickým vyústěním mého tehdejšího curriculum, svázala jsem svůj osud s FF UK. A je to vážný vztah. V SR jsem působila - ve značném časovém rozptylu - dvě funkční období. Nyní druhým rokem studuji navazující magisterskou komparatistiku a zastávám funkci revizní komisařky. Je mi vlastní vášnivý vztah k četbě těžkých textů - od Kritiky praktického rozumu až k studijním předpisům či vysokoškolské legislativě. Snad právě proto jsem si za téma diplomky nakonec zvolila spartakiádu. Nadbytkem své energie dotuji i Spolek studentů historie.